Witamy w Firmie Rodzinnej Makarczykowie (dawny Mackar)


Jesteśmy wielopokoleniową, polską firmą rodzinną. 

Naszą misją jest produkowanie kosmetyków wysokiej jakości przy zachowaniu rozsądnej ceny, aby każdy rodzić mógł sobie pozwolić na zakup naszych bezpiecznych kosmetyków.

Produkujemy kosmetyki dla niemowląt i dzieci pod marką Skarb Matki kosmetyki dla przedszkolaków pod marką Skarb Matki FUN oraz kosmetyki dla kobiet w ciąży i młodych mam pod marką Skarb Matki Femina.

Firma Rodzinna Makarczykowie Dariusz Makarczk Spółka Jawna istnieje (po kilku zmianach nazwy) od ponad 60 lat (rok zał. 1947). Została założona przez magistra farmacji - Władysława Makarczyka. Obecnie prowadzona jest przez inż. chemika Dariusza Makarczyka (II pokolenie) oraz Paulinę Makarczyk i Pawła Makarczyka (III pokolenie).

Jako Polska Firma Rodzinna jesteśmy członkiem:

1. Rady Firm Rodzinnych przy Konferederacji "Lewiatan" (kliknij )

2. Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych (kliknij )

3. Komitetu Przedsiębiorstw Rodzinnych w Krajowej Izbie Gospodarczej (kliknij)

 


 

 
Srebrny Medal dla Dariusza Makarczyka

Niezmiernie miło nam poinformować o przyznaniu panu Dariuszowi Makarczykowi Srebrnego Medalu im. Jana Kilińskiego za zasługi dla rzemiosła polskiego!

Medal, wręczony 15 stycznia 2016 podczas Noworocznego Spotkania Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Instytutu Przedsiębiorstwa SGH oraz Związku Rzemiosła Polskiego, to uhonorowanie wkładu pracy, jaki pan Dariusz Makarczyk włożył w rozwój rodzinnej firmy oraz walkę o jej utrzymanie w czasach komunizmu.

 

  

 

"Tożsamość, wizerunek i kapitał marki firmy rodzinnej"

W dniu 17.11.2016 Dariusz Makarczyk, zaproszony przez Szkołę Główną Handlową wystąpił na konferencji naukowej  "Tożsamość, wizerunek i kapitał marki firmy rodzinnej". Opowiadał o swoim  ponad czterdziestoletnim doświadczeniu prowadzenia rodzinnego przedsiębiorstwa. 

Moja historia, moja firma

Historia naszej firmy to również historia naszej rodziny, która pozwala nam tworzyć dobrą atmosferę pracy i system zarządzania oparty na wartościach. Do spisania historii Makarczyków - namówiła nas Pani Małgorzata Zawadka - trener II edycji Programu Szkoleniowo-Doradczego Firmy Rodzinne. Fragmenty naszych opowieści prezentujemy poniżej.

Opowieści zostały również opublikowane w książce pt. "Moja historia, moja firma - portrety polskich przedsiębiorców rodzinnych" wydane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Książka w wersji elektronicznej dostępna jest tutaj. 

 

 

środa, 15 grudnia 2010 Opowieść Pauliny Makarczyk
Jako dziecko marzyłam, by pracować z ojcem. Bo mi się podobało, że on wciąż gdzieś jeździ, coś robi, coś się dzieje. A ostatecznie studiowałam i ukończyłam germanistykę. Mój ojciec, zawsze chciał... 
środa, 15 grudnia 2010 Opowieść Dariusza Makarczyka
Firmę prowadzę od roku 1965, gdy miałem 18 lat. Teraz mam 64 lata, więc praktycznie całe moje życie zostało w tej firmie umieszczone. Firmę przejąłem po ojcu. Wcześnie, bo zmarł, kiedy miałem 17 lat. Ojciec bardzo ciężko pracował. Nie było warunków mieszkaniowych, ani pomieszczeń do produkcji. Budka, w której wyrabiał... 
środa, 15 grudnia 2010 Opowieść Pawła Makarczyka
Właściwie, to pracowałem u ojca już w wieku niemowlęcym, jako model an pudełku od pudru. Nie pamiętam tego, ale ponieważ byłem bardzo... 
Dariusz oraz Paweł Makarczyk w Polskim Radio 19.08.2016

Audycja w  Polskim Radiu z udziałem Dariusza Makarczyka i Pawła Makarczyka (emisja 19 sierpnia 2016)

W "Strefie Rodzica" Polskiego Radia odbyła się rozmowa o przedsiębiorczości i dzieciach - czyli jak ojcowie uczą dzieci swoich zawodów, jak dzieci idą w ślady swoich rodziców, kiedy chcą pójść w ich ślady a kiedy nie i dlaczego. O tym jak od maleńkości można przekazywać to, czym samemu się żyje. Wśród gości: Panowie Dariusz i Paweł Makarczyk - współwłaściciele Firmy Rodzinnej Makarczykowie. 

 Kliknij w link aby odsłuchać.

"Plusy i minusy rodzinnego biznesu" Polskie Radio

Audycja w  Polskim Radiu z udziałem Dariusza Makarczyka i Pawła Makarczyka (emisja 9 maja 2016)

W programie „Interakcje" rozmawialiśmy o firmach rodzinnych, o plusach i minusach prowadzenia takiego biznesu. O tym, jak ułożyć relacje rodzinno-zawodowe, by firma faktycznie przynosiła i dochód i satysfakcję. Oraz żeby rodzina została rodziną. Zapraszamy do wysłuchania audycji online (kliknij w obrazek poniżej). 


Wywiad z Pauliną Makarczyk w Radiu Dla Ciebie 16.06.2015
Rodzina Makarczyków w TVP1 w programie "My Wy Oni"

Emisja w TVP 1 w dniu 22.04.2012 KLIKNIJ (początek wywiadu - 15:07 min nagrania)

Wywiad z Pawłem Makarczykiem dla magazynu RELACJE 10.2014

Skarb Matki i Makarczykowie w TV (min: 0:45 oraz 8:00)

Program emitowany w "Polsat News" oraz "TV Biznes"

Spot reklamowy "Firma rodzinna się opłaca"

Film promocyjny Fundacji Firmy Rodzinne, promujący korzyści biznesowe wynikające z rodzinnego charakteru firm. Więcej na stronie www.firmyrodzinne.org

Skarb Matki © 2010
projekt i wykonanie: MediaConsulting.pl