Start  /  Aktualności  /  Jaki wybrać krem do pielęgnacji pupy niemowlęcia?

Jaki wybrać krem do pielęgnacji pupy niemowlęcia?

Zastanawiasz się jaki wybrać krem dla swojego dziecka? Mamy dla Ciebie radę: nigdy nie stosuj zbyt intensywnych preparatów. Wybierz krem do codziennej pielęgnacji, a dopiero jeżeli na skórze pojawią się pierwsze krostki czy zaczerwienienie, zacznij stosować krem leczniczy. W przeciwnym razie skóra dziecka tak przyzwyczai się do ciągłego stosowania intensywnych preparatów, że w przypadku pojawienia się schorzenia skóra nie będzie już reagowała i do jej wyleczenia potrzebne będą naprawdę drastyczne środki.

Kremy do codziennej pielęgnacji mają przede wszystkim działanie nawilżające, natłuszczające i ochronne.

Większa ilość tlenku cynku w kremach ma działanie osuszające, co jest wskazane przy otarciach i zmianach skórnych, natomiast niepolecane przy zdrowej skórze dziecka, którą należy przede wszystkim natłuszczać i nawilżać.


Pielęgnacja codzienna

Zanim nałożysz dziecku pieluszkę posmaruj pupę Kremem pielęgnacyjnym Skarbu Matki (pojemność 75 ml). Jest wyjątkowo łagodny i delikatny. Nawilża, natłuszcza i zapobiega stanom zapalnym, gdyż zawiera
D-pantenol, witaminę E wyciąg z rumianku i 2% tlenku cynku. Niewielka ilość tlenku cynku jest wystarczająca do zapobiegania stanom zapalnym a jednocześnie odpowiednia dla kremu do codziennej pielęgnacji. Krem posiada pozytywną ocenę instytucji opiniującej kosmetyki dla niemowląt i dzieci. Może być stosowany już od pierwszych dni życia. Już dostępny jest w nowym, poręcznym opakowaniu.


Łagodzenie skutków podrażnień

Jeżeli na skórze dziecka pojawią się krostki czy zaczerwienienie, należy zastosować krem do zadań specjalnych „Zdrowa Pupka" Skarbu Matki. Kosmetyk zawiera aż 10% tlenku cynku, który ma działanie antybakteryjne, przeciwzapalne oraz przyspieszające gojenie. Z powodzeniem można stosować go przy pieluszkowym zapaleniu skóry, otarciach, odparzeniach i rankach. Dzięki przyjemnej jedwabistej konsystencji bardzo dobrze się rozprowadza i stosunkowo łatwo zmywa. Dostępny w cenie ok. 15 zł (pojemność 90 ml).

   
Krem pielęgnacyjny 75 mlKrem „Zdrowa pupka" 90 ml 

- żyrafa
- Do codziennej pielęgnacji
- Można stosować jako krem ochronny do buzi
- 2% tlenku cynku
- Krem z dużą ilością substancji natłuszczających (emolientów),
wyciągiem z rumianku, D-pantenolem i witaminą E. 

 - owieczka
- Gdy pojawią się podrażnienia i odparzenia
- Można stosować miejscowo na zmiany skórne
- 10% tlenku cynku