Start  /  Aktualności  /  Puder dla niemowląt i dzieci

Pudry dla dzieci i niemowląt, inaczej zwane zasypkami, to kosmetyki stosowane na wrażliwe okolice podpieluszkowe. Okolice te są szczególnie narażone na odparzenia i otarcia, przez które dzieci mogą odczuwać ból i dyskomfort. Często są też pofałdowane, co sprzyja gromadzeniu się wilgoci, a później bakterii. Z uwagi na bezpieczeńśtwo najmodłysz należy szczególnie zadbać o skórę znajdującą się w tych miejscach.

Pudry mają za zadanie osuszać skórę i nie doprowadzać do gromadzenia się wilgoci. Dodatkowo mogą przeciwdziałać rozwojowi drobnoustrojów. Najczęściej są na bazie talku, który doskonale pochłania wilgoć, zapobiegając tym samym odparzeniom na skórze. Pudry oprócz talku mogą zawierać w składzie różnego rodzaju skrobie, jak kukurydziana, ziemniaczana i ryżowa. Więkoszść pudrów można stosować już od pierwszych dni życia, przy czym należy pamiętać, aby chronić zawartość kosmetyku przed dostaniem się do ust i nosa dziecka.

Do pielęgnacji dzieci polecamy nasz Puder Skarb Matki, który dba o skórę dzieci już od wielu lat.

Puder Skarb Matki służy do codziennej pielęgnacji wrażliwej i delikatnej skóry niemowląt, dzieci i osób dorosłych, szczególnie w miejscach narażonych na odparzenia i otarcia. Pozostawia cienką, pozwalającą skórze oddychać warstwę ochronną. Pochłania nadmiar wilgoci, łagodzi i koi podrażnienia. Zawiera naturalną skrobię zimniaczaną oraz Allantoine i Pantenol. 

Puder skarb Matki przód

Puder Skarb Matki tył