Start  /  Aktualności  /  Skwalan w kosmetykach

Skwalan to naturalny emolient pozyskiwany najczęściej z oliwek lub z trzciny cukrowej. Doskonale nawilża poprzez tworzenie na skórze płaszcza lipidowego.  Jest całkowicie bezpieczny do stosowania w kosmetykach, również tych dla dzieci od pierwszych dni życia. Skwalan występuje naturalnie w sebum wytwarzanym przez naszą skórę, zatem jest surowcem biokompatybilnym. Utrzymuje skórę w dobrej kondycji i sprawia, że jest ona elatyczna i odżywiona. Nazwa INCI, którą można spotkać na opakowaniach w składzie to: Squalane

Skwalan dodawany w kosmetykach Skarb Matki jest pozyskiwany w naturalnych warunkach z trzciny cukrowej. Można go znależć w Oliwce w żelu oraz w Balsamie Balbinek. Oba produkty przeznaczone są nie tylko dla dzieci już od pierszych dni życia, ale również dla dorosłych chcących poprawić nawilżenie w skórze. Oba produkty są przebadane dermatologicznie, a ich skłdy są zaprojektowane z mysśą o najbardziej wrażliwej skórze. 

Zachęcamy do wypróbowania Kosmetyków z serii Skarb Matki, którze można zakupić w niemal każdej aptece oraz na Amazon.pl i w drogeriach HEBE. 

 

Balsam Balbinek                  Oliwka w żelu